کفش سیندرلا را یادتان هست؟ تصور کنید که یکی از گران قیمت ترین کفش های حال حاضر دنیا را به پا داشته باشید، چه احساس خاص و لطیفی به شما خواهد داد؟ بیشتر عاشقان کفش (مخصوصاً بانوان) می دانند که قدرت کفش در جذاب کردن استایل چقدر زیاد است. معمولاً در خرید های اینترنتی کسانی که این راز را می دانند، کفش های خاص و گران قیمت را در لیست علاقه مندی های خودشان قرار می دهند، به امید آنکه روزی بتوانند یک جفت از آن ها را به پا داشته باشند. اگر می خواهید گران قیمت ترین برندهای کفش باشید. با ما با مقاله ای از لیان استور همراه باشید.

 

برند میومیو (Miu Miu) 

 

خیلی ها نمی دانند که میوچیا پرادا، این نام را از نام اختصاری خانواده خودشان برداشته است. درحالی که پرادا به ارائه طرح های مینیمالیستی، ساده اما درعین حال جذاب شهرت دارد، میومیو در مقابل پرادا قرار گرفته است. زمانی که کفش های میومیو وارد بازار شد، موجی بزرگی از طرفداران را خودش را به راه انداخت که عاشق داشتن یک جفت از کفش های میومیو بودند. کفش هایی که برعکس سادگی پرادا تماماً لوکس و تزیین شده بودند. زمانی که پرادا کفش هایش را بر اساس سبک زنانه و لوکس بودن به بازار فرستاد، کمتر برندی از این مفاهیم آگاهی داشت. کفش های این برند، با همان سبک و شیوه قدیمی، هنوز هم می تواند جذاب و دلربا باشند.

 

برند کریستین لوبوتین (Christian Louboutin)

زمانی که کفشی از برند لوبوتین را ببینید، بدون هیچ شکی آن را خواهید شناخت. نکته جالبی، این است که لوبوتین به صورت تصادفی وارد عرصه کفش شد و به این موفقیت دست یافت. او پس از اخراج از مدرسه به دنبال هر کاری رفت اما موفق نشد. بعدها در دهه ۸۰ میلادی به عنوان یک طراح کفش مستقل کار خودش را شروع کرد و چند سال بعد از آن، برند خودش را به راه انداخت. او از لاک قرمز دستیاران خودش الهام گرفت و رنگ قرمز که مشخصه کفش های لوبوتین است را به عنوان المان انقلابی در صنعت کفش وارد بازار کرد. کفش های لوبوتین ویژگی دیگری هم دارند، پاشنه های بلند و گه گاه خطرناک که مهارت خاصی در پوشیدن لازم دارند. باوجود همه درگیری هایی که لوبوتین در عرصه تولید کفش با دیگر برندهای قدرتمند داشت، توانست تا امروز زنده بماند و یکی از گران قیمت ترین برندهای  کفش زنانه شود.

 

برند مانولو بلانیک (Manolo Blahnik)

مانولو بلانیک را با لقب مرد دنیای پاشنه ها می شناسند. او به قدرت پاشنه های کفش زنانه ایمان دارد و با اشتیاق کامل آن ها را به صورت دست ساز می سازد. طراحی های او شیک، کم یاب و منحصربه فرد هستند. کفش های مانولو بلانیک به صورت سفارشی تولید  می شوند و به صورت انبوه در بازار نمی توانید آن ها را پیدا کنید. ماجرای ساختن کفش های مانولو بلانیک از زمانی آغاز شد که با دیانا وریلند ،(Diana Vreeland) سردبیر وقت مجله ووگ در سال ۱۹۶۸ دیدار کرد. او اولین مجموعه کفش های خودش را در سال  ۱۹۷۱ به نمایش درآورد. کفش های برند مانولو بلانیک را اگر کمی ریزبین باشید، در مراسم های فرش قرمز، به پای اشخاص معروف هالیوودی و دیگر مراسم تشریفاتی می توانید پیدا کنید.

 

برند جیمی چو (Jimmy Choo)

جیمی چو، بیش از دیگر برندها، طرفدار و وفادار خاص و مشهور دارد، ازجمله طرفداران آن می توانیم به پرنسس دیانا اشاره کنیم. این برند کار خودش را با طراحی های هنرمند و طراح مالزیایی، چو کیت _ (Choo Yeang Keat) شروع کرد. چو از خانواده ای بود که با مفهوم کفش آشنا بودند ولی هیچ کدام از آن ها نتوانسته بودند به مقامی که چو رسیده بود، برسند. ایده او ساختن کفش های سفارشی بود تا بتواند با این کار به شهرت دست یابد. طولی نکشید که او از یک طراح ساده کفش تبدیل به یکی از بزرگ ترین و پرسروصداترین طراحان کفش شد. اگر به طراحی های او، چه کفش اسنیکرز، چه کفش پاشنه بلند دقت کنید، جزییاتی را خواهید دید که کمتر طراحی به آن دقت می کند. به همین دلیل است که کفش هایش طرفداران خاصی هم دارد و جزو گران قیمت ترین برندهای کفش زنانه قرار گرفته است. 

 

برند والتر استایگر (Walter Steiger) 

والتر استایگر، کار خودش را در سال 1932 با طراحی های خاص آن زمان و مواد اولیه مخصوص به خودش در ژنو شروع کرد. طراحی هایی که او در سال ۱۹۳۲ برای کفش هایش می کرد، فراتر از تصورات طراحان دیگر بود. پسر بزرگ خانواده با الهام گرفتن از پدر این صنعت دیرینه خانوادگی را احیا کرد. والتر پسر در سال ۱۹۷۴ اولین مغازه فروش کفش استایگرها را در پاریس بازگشایی کرد و با استقبال زیاد مردم مواجه شد. او کار خودش را گسترش داد و شعبه های دیگری در شهرهایی همانند لندن، نیویورک و میلان تأسیس کرد. ساخت سنتی کفش، استفاده از مواد اولیه منحصربه فرد، طراحی های فراتر از زمان کنونی ویژگی هایی هستند که والتر استایگر را تبدیل به یکی از مشهورترین و گران قیمت ترین برندهای کفش زنانه کرده است. 

 

برند الکساندر مک کوئین (Alexander McQueen) 

برند الکساندر مک کوئین هم دوره بسیاری از برندهای دیگر دنیای مد است؛ اما چیزی که باعث برتری و پیشرفت روزافزون این برند شده، طراحی های منحصربه فرد او است  الکساندر مک کوئین در طول ۲۵ سال گذشته، طرفداران زیادی در سراسر دنیا به دست آورده است. او کار خودش را با شرکت ژیوانشی شروع کرد و بعدها از آن ها جدا شد و برند جداگانه ای به نام الکساندر مک کوئین تأسیس کرد که تا به آن زمان و حالا، طراحی هایش منحصربه فرد بوده است. منتقدان مد اعتقاددارند که شما باید فرد مشهوری باشید تا کفش های مک کوئین را بتوانید بالباس هایتان ست کنید. این در حالی است که پوشیدن یک جفت از کفش های این برند شما را از میان عده زیادی، متمایز می کند.

 

برند برایان آتوود (Brian Atwood) 

شعار برایان آتوود، آزادی در جسارت است، می باشد. او برند خودش را بر اساس این شعار شروع کرد و توانست طرفداران خودش را پیدا کند. برایان آتوود ازجمله طراحانی بود که به صورت مستقیم توسط ورساچه در ایتالیا استخدام شد. موفقیت هایش باعث شد تا علاقه اش به کار زیادتر شود و هرروز در کارش پیشرفت کند. در سال ۲۰۰۱ برایان آتوود برند مخصوص خودش را تأسیس کرد. او اعتقاد دارد که کفش های می توانند به لباس ها جلوه دیگری بدهند. اگر ورساچه او را به عنوان طراح کفش انتخاب نمی کرد، برایان آتوود هیچ وقت راه خودش در دنیا مد را پیدا نمی کرد. برند او اکنون تبدیل به یکی از لوکس ترین گران قیمت ترین برندهای کفش زنانه شده است. 

 

برند استوارت ویتزمن (Stuart Weitzman)

استوارت ویتزمن، کار خودش را با طراحی کفش برای مغازه پدرش شروع کرد. او به امید اینکه بتواند بعد از تحصیل، به صورت جدی تری به حرفه پدری خودش کمک کند، مدت زمانی را صرف تحصیل کرد؛ اما با مرگ پدر، بوتیک توسط فردی اسپانیایی خریداری شد؛ اما استوارت دست از تلاش نکشید و در سال ۱۹۹۴ دوباره بوتیک را خرید. کفش های استوارت ویتزمن به داشتن، پاشنه های الماسی روی فرش قرمز مشهور است. بعضی از طراحی های او برای کفش ها قیمتی معادل ۳ میلیون دلار دارند. طراحی های استوارت ویتزمن را در هیچ برند دیگری به غیر از برند شخصی خودش نمی توانید پیدا کنید. 

 

برند لویی ویتون (Louis Vuitton) 

نامی که نیاز به معرفی ندارد. این برند نه تنها توانسته است در کیف، لباس، جواهرات دنیای مد را تسخیر کند، در عرصه کفش هم حرف های زیادی برای گفتن دارد. قدمت برند ۱۵۰ سال است اما هرروز پیشرفت کرده و بزرگ تر شده است. کفش های لویی ویتون برخلاف دیگر برندها طراحی کلاسیک ولی شیک دارند. این ویژگی را در کمتر برندی می توانید پیدا کنید. 

 

برند گوچی (Gucci)

آخرین برند در لیست گران قیمت ترین برندهای کفش زنانه، برند گوچی است. گوچی برند نودساله ای است که همانند لویی ویتون هرروز پیشرفت کرده و کار خودش را از خرده فروشی در شهرهای مختلف شروع کرده است. گوچی همانند لباس، کیف زنانه و اکسسوری های خودش در مورد کفش ها هم کم نگذاشته است و طراحی های منحصربه فردی دارد. شاید ویژگی که گوچی را متمایز کرده است، دقت طراحانش در جزییاتی است که از دید دیگر طراحان مخفی می ماند، باشد؛ اما هرچه که هست، توانسته است گوچی را در رده اول گران قیمت ترین برند کفش های زنانه نگه دارد.